Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna

Metoda aborcji, często nazywana domową (dlatego, że wiele kobiet decyduje się ją przeprowadzić w domu). Aborcja farmakologiczna (ang. medical abortion) to bardzo często groźny sposób usunięcia ciąży. Już teraz poznaj skutki uboczne, skuteczność i jakie środki są w aborcji farmakologicznej wykorzystywane.

Sprawdź, czy aborcja farmakologiczna jest w Polsce legalna.

Aborcja farmakologiczna w Polsce

Zastanawiasz się, czy aborcja farmakologiczna w Polsce jest legalna? Obecnie każda z form przerwania ciąży są całkowicie zakazane. Warto dodać, że, obecnie nie można kupić odpowiednich pigułek do prawidłowego przeprowadzenia tej metody aborcji. Konsultacja lekarska i chęć uzyskania recepty nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Jedyną, ale skrajnie nieodpowiedzialną możliwością jest zakup przez internet. Należy pamiętać, że często strony te czekają na naiwne kobiety, które desperacko szukają tanich tabletek koniecznych do aborcji farmakologicznej. W większości sytuacji zamówione tabletki poronne są witaminami, podróbkami, czy substytutami. Prosimy o kierowanie się zdrowym rozsądkiem!

Skuteczność aborcji farmakologicznej

Skuteczność jest mocno uzależniona od okresu trwania ciąży. Najwyższy procent skuteczności przeprowadzenia zabiegu jest w początkowych 6 tygodniach. Po upływie tego czasu, spada praktycznie do 0. Spora część kobiet nie jest tego świadoma i decyduje się na zakup tabletek online, tym samym dają się oszukać osobom, którym zależy na masowym zysku, a nie Twoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Skuteczność aborcji farmakologicznej jest niestety niejasna i pomimo przeprowadzenia jej w początkowych tygodniach ciąży, nigdy nie uzyskamy 100% skuteczności powodzenia zabiegu. Również nie ma pewności odnośnie bezpieczeństwa zabiegu aborcji domowej.

Powikłania po aborcji farmakologicznej

Najczęściej pojawiające się powikłania aborcji farmakologicznej:

  • Stany lękowe
  • Bardzo bolesne skurcze brzucha
  • Krwawienie i możliwe plamienia
  • Problemy z prawidłowym snem
  • Szansa na brak płodności w przyszłości
  • Wyczerpującą biegunkę

Nie podejmuj ryzyka powikłań i zadzwoń do nas!

Jestem po aborcji farmakologicznej

Przebieg aborcji farmakologicznej

Aborcja farmakologiczna jest przeprowadzana (zazwyczaj) w dwóch etapach. W celu jej wykonania stosuje się tabletki stworzone w innym celu. Zabieg aborcji farmakologicznej może potrwać nawet kilka dni, w trakcie którego można odczuwać silny ból i doznać silnego krwawienia. Zdarzają się sytuacje, że kobieta nie jest w stanie ukończyć zabieg i wymaga wizyty w szpitalu.

Alternatywa dla aborcji farmakologicznej

Jeśli jesteś w ciąży i szukasz pomocy w przerwaniu ciąży, zastanów się i nie wybieraj aborcji domowej. Wybierz bezpieczny i skuteczny zabieg w renomowanej klinice ginekologicznej, znajdziesz ją za granicą, w Czechach. Pamiętaj, że życie jest najważniejsze i nie powinno się podejmować zbędnego ryzyka. Zabieg aborcji w klinice jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym w kilka minut. Zachęcamy do wykonania telefonu jeśli pojawią się wątpliwości.

Jestem po aborcji farmakologicznej

Bardzo dużo kobiet znajduje się w okoliczności, gdzie zdecydowały się dopuścić aborcji farmakologicznej. W tym momencie istnieje nurtujące pytanie, czy wszystko przebiegło w sposób prawidłowy, czy nie dojdzie do poważnych skutków ubocznych, czy przyszła ciąża będzie osiągalna. Pamiętaj, że aborcja farmakologiczna nie gwarantuje 100% skuteczności ani bezpieczeństwa zabiegu. Należy mieć to na uwadze wybierając tę metodę.

Nie popełnij tego samego błędu i umów się na legalny zabieg na terenie Czech.

Do kiedy można wykonać aborcję farmakologiczną?

Znaczna część stron zakłada, że aborcja farmakologiczna jest możliwa nawet do 12 tygodnia. Prawda jest całkowicie inna. W początkowych tygodniach (do 6) skuteczność jest niewielka, ale są szanse na powodzenie przeprowadzanego zabiegu. Po tym okresie ciąży skuteczność metody farmakologicznej diametralnie spada i jest na poziomie 0! Strony, czerpiące korzyści ze sprzedaży tabletek “przedłużają” czas na aborcję, aby wyłudzić więcej pieniędzy od kobiet w ciężkiej sytuacji.

Aborcja farmakologiczna jaka jest cena?

Koszt aborcji farmakologicznej z reguły zaczyna się od kilkuset złotych, jednak może się skończyć na kilku tysiącach. Zależne od ilości prób, nie ma pewności, że przerwanie ciąży się uda od razu.

Czy po aborcji farmakologicznej można zajść w ciążę?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Bowiem każdy organizm kobiety jest inny i zareagować może inaczej na tabletki wymagane do przeprowadzenia aborcji. Duża część kobiet po aborcji farmakologicznej ma problem z powtórnym zajściem w ciążę. Warto wziąć to pod uwagę i jak planujesz w przyszłości zostać rodzicem – wybierz aborcja Czechy w renomowanej klinice.

5/5 - (116 głosów)