Natalia
pon - pt 07:00 - 20:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Ania
pon - pt 08:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 08:00 - 22:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Aborcja Czechy » Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna to temat, który wciąż budzi wiele kontrowersji i debat na całym świecie. Współczesne metody farmakologiczne pozwalają na przerywanie ciąży przy użyciua leków, co stanowi poniekąd alternatywę dla tradycyjnej metody chirurgicznej. Jest to temat, który wywołuje liczne emocje i podziały w społeczeństwie, zarówno ze względu na kwestie etyczne, jak i medyczne. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej aborcji farmakologicznej, jej zastosowaniom, procedurze oraz wpływowi na zdrowie i życie kobiety.

Sprawdź, czy aborcja farmakologiczna jest legalna i bezpieczna!

Spis treści

Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna w Polsce

Zastanawiasz się, czy aborcja farmakologiczna w Polsce jest legalna? Obecnie każda z form przerwania ciąży jest całkowicie zakazana. Warto dodać, że na ten moment nie można kupić odpowiednich pigułek do prawidłowego przeprowadzenia tej metody aborcji. Konsultacja lekarska i chęć uzyskania recepty nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Jedyną, ale skrajnie nieodpowiedzialną możliwością jest zakup przez internet. Należy pamiętać, że często strony te czekają na naiwne kobiety, które desperacko szukają tanich tabletek koniecznych do aborcji farmakologicznej. W większości sytuacji zamówione tabletki poronne są witaminami, podróbkami, czy substytutami. Prosimy o kierowanie się zdrowym rozsądkiem! Aborcja farmakologiczna w Polsce jest nielegalna.

Skuteczność aborcji farmakologicznej

Skuteczność jest mocno uzależniona od okresu trwania ciąży. Najwyższy procent skuteczności przeprowadzenia zabiegu farmakologicznego jest w początkowych 5-6 tygodniach. Po upływie tego czasu, spada praktycznie do 0. Spora część kobiet nie jest tego świadoma i decyduje się na zakup tabletek online, tym samym dają się oszukać osobom, którym zależy na masowym zysku, a nie Twoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Skuteczność aborcji farmakologicznej jest niestety niejasna i pomimo przeprowadzenia jej w początkowych tygodniach ciąży, nigdy nie uzyskamy 100% skuteczności powodzenia zabiegu. Nikt też nie zapewni bezpieczeństwa podczas przeprowadzania aborcji tą metodą.

Powikłania po aborcji farmakologicznej

Najczęściej pojawiające się powikłania aborcji farmakologicznej:

  • Stany lękowe
  • Bardzo bolesne skurcze brzucha
  • Krwawienie i możliwe plamienia
  • Problemy z prawidłowym snem
  • Szansa na brak płodności w przyszłości
  • Wyczerpującą biegunkę

Nie podejmuj ryzyka powikłań i zadzwoń do nas!
Ania – 00420 773 526 231

Jestem po aborcji farmakologicznej

Jak przebiega aborcja farmakologiczna?

Aborcja farmakologiczna jest przeprowadzana (zazwyczaj) w dwóch etapach. W celu jej wykonania stosuje się tabletki stworzone w innym celu. Zabieg aborcji farmakologicznej może potrwać nawet kilka dni, w trakcie którego można odczuwać silny ból i doznać silnego krwawienia. Zdarzają się sytuacje, że kobieta nie jest w stanie ukończyć zabieg i wymaga wizyty w szpitalu.

Bezpieczna alternatywa dla aborcji farmakologicznej

Jeśli jesteś w ciąży i szukasz pomocy w przerwaniu ciąży, zastanów się i nie wybieraj aborcji domowej. Wybierz bezpieczny i skuteczny zabieg w renomowanej klinice ginekologicznej, znajdziesz ją za granicą, w Czechach. Pamiętaj, że życie jest najważniejsze i nie powinno się podejmować zbędnego ryzyka. Zabieg aborcji w klinice jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym w kilka minut. Zachęcamy do wykonania telefonu jeśli pojawią się wątpliwości.

Jestem po aborcji farmakologicznej – co teraz?

Bardzo dużo kobiet znajduje się w okoliczności, gdzie zdecydowały się dopuścić aborcji farmakologicznej. W tym momencie istnieje nurtujące pytanie, czy wszystko przebiegło w sposób prawidłowy, czy nie dojdzie do poważnych skutków ubocznych, czy przyszła ciąża będzie osiągalna. Pamiętaj, że aborcja farmakologiczna nie gwarantuje 100% skuteczności ani bezpieczeństwa zabiegu. Należy mieć to na uwadze wybierając tę metodę.

Do którego tygodnia można wykonać aborcję farmakologiczną?

Znaczna część stron zakłada, że aborcja farmakologiczna jest możliwa nawet do 12 tygodnia. Prawda jest całkowicie inna. W początkowych tygodniach (do 4) skuteczność jest na poziomie około 50%, ale są szanse na powodzenie przeprowadzanego zabiegu. Po tym okresie ciąży skuteczność metody farmakologicznej diametralnie spada i jest na poziomie 0! Strony, czerpiące korzyści ze sprzedaży tabletek “przedłużają” czas na aborcję, aby wyłudzić więcej pieniędzy od kobiet w ciężkiej sytuacji.

Jaka jest cena aborcji farmakologicznej?

Koszt aborcji farmakologicznej z reguły zaczyna się od kilkuset złotych, jednak może się skończyć na kilku tysiącach. Zależne od ilości prób, nie ma pewności, że przerwanie ciąży się uda od razu.

Czy po aborcji farmakologicznej można zajść w ciążę?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Bowiem każdy organizm kobiety jest inny i zareagować może inaczej na tabletki wymagane do przeprowadzenia aborcji. Duża część kobiet po aborcji farmakologicznej ma problem z powtórnym zajściem w ciążę. Warto wziąć to pod uwagę i jak planujesz w przyszłości zostać rodzicem – wybierz aborcja Czechy w renomowanej klinice.

Najczęstsze pytania – FAQ

Czym dokładnie jest aborcja farmakologiczna?

Aborcja farmakologiczna to metoda przerywania ciąży za pomocą leków. Procedura ta polega na przyjęciu dwóch różnych leków w określonym czasie, które powodują zatrzymanie rozwoju płodu, jego obumarcie a następnie wydalenie z macicy.

Jakie są główne leki stosowane w aborcji farmakologicznej?

Podstawowe leki stosowane w aborcji farmakologicznej to misoprostol oraz mifepriston. Mifepriston jest zazwyczaj przyjmowany w pierwszej dawce, następnie misoprostol w ciągu 24-48 godzin.

Jakie są możliwe skutki uboczne i powikłania aborcji farmakologicznej?

Aborcja farmakologiczna może wiązać się z krwawieniem, bólem brzucha, nudnościami i wymiotami. Istnieje również ryzyko niekompletnej aborcji, co może wymagać interwencji chirurgicznej. Długoterminowe skutki zdrowotne mogą wystąpić. Istnieje też szansa, że ponowne zajście w ciążę będzie utrudnione.

Czy aborcja farmakologiczna jest bezpieczna?

Aborcja farmakologiczna może być niebezpieczna. Wszystko zależy od organizmu kobiety.

Podsumowanie

Metoda farmakologiczna opiera się na zastosowaniu leków, takich jak mifepristone i misoprostol, które mają za zadanie przerwać ciążę w pierwszych kilku tygodniach. Aborcja farmakologiczna niesie za sobą pewne ryzyko powikłań. Temat ten budzi spore kontrowersje. Wprowadzenie aborcji farmakologicznej otwiera dyskusję na temat etyki, praw człowieka i roli medycyny w wspieraniu zdrowia reprodukcyjnego. Należy mieć świadomość, że istnieją alternatywy przerwania ciąży, a aborcja farmakologiczna powinna być wybierana w ostateczności.

5/5 - (122 głosów)

Może Cię zainteresować