Natalia
pon - pt 07:00 - 20:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Ania
pon - pt 08:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 08:00 - 22:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Aborcja Czechy » Tabletki poronne – cena i jak działają?

Tabletki poronne – cena i jak działają?

Tabletki poronne są popularną metodą aborcji. Procedura ta powoduje przerwanie ciąży przez obumarcie płodu i późniejsze wydalenie płodu z macicy. Tabletki aborcyjne działają poprzez blokowanie progesteronu, hormonu niezbędnego do podtrzymania ciąży. Zapobiega to zagnieżdżeniu się zapłodnionego jaja w macicy, co skutkuje przerwaniem ciąży. Stosowanie pigułek aborcyjnych jest często preferowane w stosunku do aborcji chirurgicznej, ale czy kobiety robią to słusznie? Dlaczego tabletki wczesnoporonne to nie do końca dobry wybór? Zastanawiasz się co cechuje tabletki wczesnoporonne, ile kosztują i dlaczego są tak popularne? Poniżej odpowiadamy!

Spis treści

Tabletki poronne na otwartej dłoni kobiety

W jaki sposób działa tabletka wczesnoporonna?

W zależności od tego, jakie tabletki wybierzesz, należy je przyjmować doustnie lub dopochwowo. Przeczytanie instrukcji użytkowania jest obowiązkowe. Pigułki aborcyjne powodują wydalenie zarodka z macicy. Objawy pojawiają się po 4-12 godzinach od przyjęcia drugiej dawki leku. Nie jest to rzadkie, a niektóre osoby mogą odczuwać poważniejsze objawy.

Tabletki wczesnoporonne posiadają substancje odpowiedzialne za blokowanie receptorów progesteronu. Jest to hormon podtrzymujący ciążę. W efekcie przyjęcia tabletek, hormon nie wydziela się do organizmu i dochodzi do poronienia.

Koniecznie sprawdź, jak wygląda aborcja – dokładnie omawiamy metodę chirurgiczną oraz farmakologiczną.

Tabletki wczesnoporonne w rękach kobiety

Tabletki poronne cena

Pomimo ograniczeń dotyczących pigułek aborcyjnych w Polsce, nadal są one łatwo dostępne w Internecie. Kobiety często kupują je online, mimo ich wyższej ceny (500 zł). Nie nastąpiła istotna zmiana w zakresie legalnego dostępu do tych leków w aptekach. Niestety koszt tych tabletek może być bardzo wysoki i może przekroczyć nawet kilka tysięcy. Należy mieć świadomość, że nie da się potwierdzić pochodzenia i składników użytych do ich stworzenia.

Czym tak naprawdę są tabletki poronne?

Tabletki poronne to nic innego jak farmakologiczna metoda przerwania ciąży. Należy mieć na uwadze, że tabletki przyjmowane na poronienie nie są produkowane w tym celu! Przyjęcie odpowiedniej ilości tabletek usuwa zagnieżdżony zarodek. Należy pamiętać, że nie jest to antykoncepcja awaryjna – często terminy te są mylone przez wiele kobiet. Tabletka “dzień po” służy zapobieganiu zajściu w ciążę – uniemożliwia zarodkowi zagnieżdżenie. Działanie jest porównywalne do antykoncepcji hormonalnej.

Jak wygląda skład tabletek wczesnoporonnych?

W aborcji farmakologicznej wykorzystuje się (najczęściej) dwa rodzaje tabletek. Odpowiadają one za poronienie. Jednym jest Mifepristone, który jest przyjmowany na samym początku. Zapobiega progesteronowi oraz powoduje złuszczenie endometrium. Po 24-48 godzinach następuje przyjęcie leku Mizoprostol. Ma na celu wywołanie skurczy macicy, który wydala tkankę ciążową. Mifepristone i Mizoprostol to niebezpieczna metoda aborcji farmakologicznej, która jest kategorycznie zabroniona i nie rekomendowana!

Co grozi za zakup tabletek poronnych

Zakup tabletek poronnych bez recepty lub poza legalnymi kanałami dystrybucji jest nielegalny i może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. W zależności od kraju i przepisów prawa, konsekwencje za zakup nielegalnych tabletek poronnych mogą się różnić.

W niektórych krajach, gdzie aborcja jest całkowicie zabroniona, zakup i stosowanie tabletek poronnych może prowadzić do postawienia zarzutów karnych i grozić więzieniem. W innych krajach, gdzie aborcja jest legalna, ale wymaga recepty i przeprowadzenia przez wykwalifikowany personel medyczny, zakup nielegalnych tabletek poronnych również może prowadzić do postawienia zarzutów karnych i grzywny.

W każdym przypadku, kupowanie nielegalnych tabletek poronnych jest niebezpieczne i może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego zawsze zaleca się korzystanie z klinik aborcyjnych i korzystanie z usług wykwalifikowanego personelu medycznego w celu uzyskania bezpiecznego i skutecznego zabiegu aborcji.

Czy tabletki poronne są bezpieczne?

Skuteczność aborcji farmakologicznej drastycznie spada po 5 tygodniu ciąży i często nie działa u większości kobiet. Ponadto pigułki aborcyjne, które są używane do tego procesu nie są w 100% bezpieczne. Ryzyko to wzrasta wraz z wiekiem, w dużej mierze zależy od organizmu kobiety. Należy mieć świadomość, że wiele kobiet, które zdecydują się na aborcję medyczną, może wymagać wizyty w szpitalu w celu uzyskania dodatkowej opieki. Wynika to z faktu, że aborcje medyczne wymagają wysoce specyficznych i regulowanych metod leczenia, których nie można bezpiecznie przeprowadzić bez nadzoru wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Niestety, istnieją oszuści, którzy fałszywie reklamują pigułki aborcyjne w Internecie i oferują niebezpieczne lub nielegalne substytuty.
Kobieta w bólu po spożyciu tabletek poronnych

Tabletki poronne – możliwe skutki uboczne

Skutki uboczne niestety są standardem przy stosowaniu pigułek wczesnoporonnych. Szereg nasilających się komplikacji często powoduje, że kobiety nie potrafią dokończyć zabiegu aborcji w domu.

Przykładowe skutki uboczne tabletek wczesnoporonnych:

  • wysoka gorączka,
  • możliwy krwotok,
  • zły zapach z pochwy,
  • bardzo silny ból,
  • mocne krwawienie,
  • nasilające się skurcze macicy,
  • nudności oraz wymioty,
  • silne bóle podbrzusza, które towarzyszą nawet kilka dni,
  • wyższa temperatura ciała.

Często koniecznie trzeba skontaktować się lekarzem, ponieważ może świadczyć o tym, że jest to ciąża pozamaciczna lub aborcja nie przebiegła poprawnie – zostały resztki płodu w macicy.

Umów się na zabieg aborcji w klinice, zadzwoń.
Ania – 00420 773 526 231

Gdzie można kupić tabletki poronne?

Aktualnie nie jest możliwe zakupienie tabletek legalnie. Bardzo często okazuje się, że zamówione pigułki aborcyjne to nic innego, jak zamienniki czy podróby. Tabletki wczesnoporonne kupione z niepewnego źródła z reguły zawsze są oszustwem. Obecnie nie da się kupić w Polsce tabletek w aptekach. Ciężko również otrzymać ów tabletki przez internet, czai się tam wiele grup przestępczych nastawionych na zysk.

Rozsądnym i jedynym słusznym wyborem jest aborcja w profesjonalnej klinice. Sprawdź naszą ofertę usuwania ciąży w Czechach.

Kto wypisze tabletki poronne?

Ze względu na obowiązujące regulacje prawne nie ma możliwości uzyskania tabletek poronnych od lekarza. Dlatego wiele osób jest zmuszonych do zakupu tych tabletów przez Internet, pomimo ryzyka podróbek lub utraty pieniędzy. Niestety, osoby sprzedające te pigułki zazwyczaj nie są zainteresowane udzielaniem pomocy ani dbaniem o zdrowie kobiet.

5/5 - (241 głosów)

Może Cię zainteresować