Natalia
pon - pt 7:00 - 16:00
Ania
pon - pt 8:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 12:00 - 22:00
sob - nd 10:00 - 18:00
Aborcja Czechy » Okres po aborcji chirurgicznej

Okres po aborcji chirurgicznej

Miesiączka jest najczęściej występującym problemem kobiet. Normalny jest, że występuje cykl 28-32 dniowy, aczkolwiek niekoniecznie jest to jedyny wzór, którego należy się trzymać. Kobiety mają prawo doświadczać okresów znacznie częściej bądź rzadziej i nadal są uważane za zwyczajne. Jedną z kwestii, po której może przejawić się taki problem, jest aborcja. Nie mam miesiączki po zabiegu, co robić? Okres po aborcji chirurgicznej - kiedy się pojawi? Poniżej dowiesz się kilku najistotniejszych rzeczy, sprawdź!

Spis treści

Okres po aborcji chirurgicznej

Aborcja – tylko legalnie i bezpiecznie

Zabieg aborcji to niezwykle wrażliwy temat, wokół którego rodzi się wiele kontrowersji. W tej części skupimy się na legalnych i najbezpieczniejszych aborcjach. Przepisy dotyczące aborcji różnią się w zależności od konkretnego kraju. W części państw jest to niezgodne z prawem, zaś w innych jest dopuszczalne tylko w wyznaczonych okolicznościach. Są państwa, które nie dopuszczają aborcji, chyba że zagrażałaby życiu kobiety. Należy więc pamiętać, że różne kraje mają różne poglądy na zabieg aborcji, a część z nich zezwala na aborcję bez podawania przyczyny.

Kobiety powinny mieć możliwość decydowania o swoim ciele. Można znaleźć wiele osób, którzy tak właśnie uważają i czują. Jedynym problemem jest to, że niektóre kraje ograniczają w podjęciu decyzji o niechcianych ciążach, kobiety są zmuszane do „zejścia do podziemia” bądź znalezienia kliniki za granicami zamieszkałego państwa. Aborcje chirurgiczne przeprowadzane w niesterylnych warunkach bądź poza systemem opieki zdrowotnej mogą prowadzić do dotkliwych powikłań zdrowotnych, w tym utraty miesiączki.

Jeśli jesteś kobietą, która potrzebuje pomocy i rozważa aborcję, nie warto podejmować niepotrzebnego ryzyka i stresu. W Czechach i na Słowacji prawo dotyczące aborcji jest zdecydowanie mniej restrykcyjne. Państwa te mają rozwinięte kliniki aborcyjne, w których wyszkoleni lekarze i personel dysponują najwyższej jakości sprzętem oraz wiedzą, aby móc zapewnić wysokiej jakości opiekę medyczną. Zabiegi aborcyjne są bezpieczne dla Twojego zdrowia, jak i skuteczne, dodatkowo nie pociągają za sobą odpowiedzialności prawnych po powrocie do ojczystego kraju – usunięcie ciąży w Czechach jest legalne.

Miesiączka po aborcji farmakologicznej

W bardzo rzadkich przypadkach ciąża może nie zostać przerwana nawet po próbie aborcji. Najczęściej dzieje się to, gdy ciąża została przerwana bardzo wcześnie, a dokładniej przed 4 tygodniem – metodą farmakologiczną. Aby przekonać się na pewno, warto umówić się na wizytę u lekarza. W przypadku, gdy jest to przyczyną spóźnionych miesiączek lub gdy nie minęło 12 tygodni, Czeskie kliniki mogą zaoferować profesjonalny i bezpieczny zabieg usunięcia ciąży.

Pierwsza miesiączka po aborcji

Po aborcji ciąży większość kobiet potrzebuje około 4 do 6 tygodni, aby powrócić do stanu sprzed zabiegu. Poziom hormonów spada z czasem, a organizm wraca do swojej normalnej równowagi. Warto pamiętać, że nie wiemy, kiedy wystąpi owulacja i nie powinno się rezygnować z środków antykoncepcji.

Zajście w ciążę po zabiegu

Należy pamiętać, że po zabiegu aborcji organizm powróci do swojego naturalnego stanu, jednak wymaga czasu – zalecane jest zaprzestanie współżycia seksualnego na jakiś czas. Może to wystąpić szybko, a czasem wolniej. Jeśli nie ma skutecznej antykoncepcji, a kobieta uprawiała aktywny seks, niestety nie można wykluczyć ponownego zajścia w ciążę. Dlatego też zaleca się dopasowanie metody antykoncepcyjnej od razu po wykonaniu zabiegu – decydując się na np. antykoncepcyjną spiralkę. W Słowackich i Czeskich klinikach aborcyjnych jest to całkowitym standardem.

Podsumowując – brak menstruacji po aborcji próżniowej może wynikać z wielu przyczyn. Kobieta nie powinna się niepokoić, jednak jeśli stan się utrzymuje, powinna skontaktować się z profesjonalną pomocą medyczną i zwrócić do klinki aborcyjnej, która wykonywała zabieg.

5/5 - (38 głosów)

Może cię zainteresować

Najnowsze wpisy