Natalia
pon - pt 07:00 - 20:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Ania
pon - pt 08:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 08:00 - 22:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Aborcja Czechy » Okres po aborcji chirurgicznej

Okres po aborcji chirurgicznej

Miesiączka jest najczęściej występującym problemem kobiet. Normalny jest, że występuje cykl 28-32 dniowy, aczkolwiek niekoniecznie jest to jedyny wzór, którego należy się trzymać. Kobiety mają prawo doświadczać okresów znacznie częściej bądź rzadziej i nadal są uważane za zwyczajne. Jedną z kwestii, po której może przejawić się taki problem, jest aborcja. Nie mam miesiączki po zabiegu, co robić? Okres po aborcji chirurgicznej - kiedy się pojawi? Poniżej dowiesz się kilku najistotniejszych rzeczy, sprawdź!

Spis treści

Okres po aborcji chirurgicznej

Aborcja – tylko legalnie i bezpiecznie

Zabieg aborcji to niezwykle wrażliwy temat, wokół którego rodzi się wiele kontrowersji. W tej części skupimy się na legalnych i najbezpieczniejszych aborcjach. Przepisy dotyczące aborcji różnią się w zależności od konkretnego kraju. W części państw jest to niezgodne z prawem, zaś w innych jest dopuszczalne tylko w wyznaczonych okolicznościach. Są państwa, które nie dopuszczają aborcji, chyba że zagrażałaby życiu kobiety. Należy więc pamiętać, że różne kraje mają różne poglądy na zabieg aborcji, a część z nich zezwala na aborcję bez podawania przyczyny.

Kobiety powinny mieć możliwość decydowania o swoim ciele. Można znaleźć wiele osób, którzy tak właśnie uważają i czują. Jedynym problemem jest to, że niektóre kraje ograniczają w podjęciu decyzji o niechcianych ciążach, kobiety są zmuszane do „zejścia do podziemia” bądź znalezienia kliniki za granicami zamieszkałego państwa. Aborcje chirurgiczne przeprowadzane w niesterylnych warunkach bądź poza systemem opieki zdrowotnej mogą prowadzić do dotkliwych powikłań zdrowotnych, w tym utraty miesiączki.

Jeśli jesteś kobietą, która potrzebuje pomocy i rozważa aborcję, nie warto podejmować niepotrzebnego ryzyka i stresu. W Czechach i na Słowacji prawo dotyczące aborcji jest zdecydowanie mniej restrykcyjne. Państwa te mają rozwinięte kliniki aborcyjne, w których wyszkoleni lekarze i personel dysponują najwyższej jakości sprzętem oraz wiedzą, aby móc zapewnić wysokiej jakości opiekę medyczną. Zabiegi aborcyjne są bezpieczne dla Twojego zdrowia, jak i skuteczne, dodatkowo nie pociągają za sobą odpowiedzialności prawnych po powrocie do ojczystego kraju – usunięcie ciąży w Czechach jest legalne.

Miesiączka po aborcji farmakologicznej

W bardzo rzadkich przypadkach ciąża może nie zostać przerwana nawet po próbie aborcji. Najczęściej dzieje się to, gdy ciąża została przerwana bardzo wcześnie, a dokładniej przed 4 tygodniem – metodą farmakologiczną. Aby przekonać się na pewno, warto umówić się na wizytę u lekarza. W przypadku, gdy jest to przyczyną spóźnionych miesiączek lub gdy nie minęło 12 tygodni, Czeskie kliniki mogą zaoferować profesjonalny i bezpieczny zabieg usunięcia ciąży.

Brak krwawienia po aborcji próżniowej

Po aborcji ciąży większość kobiet potrzebuje około 4 do 6 tygodni, aby powrócić do stanu sprzed zabiegu. Poziom hormonów spada z czasem, a organizm wraca do swojej normalnej równowagi. Warto pamiętać, że nie wiemy, kiedy wystąpi owulacja i nie powinno się rezygnować z środków antykoncepcji. Brak krwawienia po aborcji próżniowej to nie powód do obaw. Należy dać sobie czas do pełnej rekonwalescencji (powrotu do zdrowia).

brak krwawienia po aborcji próżniowej

Kiedy wraca płodność po aborcji – zajście w ponowną ciążę

Należy pamiętać, że po zabiegu aborcji organizm powróci do swojego naturalnego stanu, jednak wymaga czasu – zalecane jest zaprzestanie współżycia seksualnego na jakiś czas. Może to wystąpić szybko, a czasem wolniej. Jeśli nie ma skutecznej antykoncepcji, a kobieta uprawiała aktywny seks, niestety nie można wykluczyć ponownego zajścia w ciążę. Dlatego też zaleca się dopasowanie metody antykoncepcyjnej od razu po wykonaniu zabiegu – decydując się na np. antykoncepcyjną spiralkę. W Słowackich i Czeskich klinikach aborcyjnych jest to całkowitym standardem.

Więc na ten temat pisaliśmy tutaj: Czy po aborcji można zajść w ciążę

Podsumowanie

Brak menstruacji po aborcji próżniowej może wynikać z wielu przyczyn. Kobieta nie powinna się niepokoić, jednak jeśli stan się utrzymuje, powinna skontaktować się z profesjonalną pomocą medyczną i zwrócić do klinki aborcyjnej, która wykonywała zabieg.

5/5 - (38 głosów)

Może Cię zainteresować