Natalia
pon - pt 7:00 - 16:00
Ania
pon - pt 8:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 12:00 - 22:00
sob - nd 10:00 - 18:00
Aborcja Czechy » Aborcja za granicą – ile kosztuje?

Aborcja za granicą – ile kosztuje?

Przerwanie ciąży to temat, z którym duża grupa osób nie czuje się komfortowo. Ważne jest, aby przed podróżą lub wybraniem decyzji o przerwaniu ciąży dowiedzieć się, jakie przepisy są aktualne w tym kraju. Chociaż w Polsce nie ma aborcji na żądanie, bliskie kraje zapewniają możliwość legalnego usuwania ciąży. To ważny powód, dla którego wiele Polek wybiera opcję wyjazdu za granicę. Sprawdź jak wygląda aborcja za granicą i ile kosztuje!

Spis treści

Lekarz przeprowadzający aborcję za granicą

Czym jest usuwanie ciąży?

Słowo terminacja ciąży może odnosić się zarówno do aborcji spowodowanej przez siebie, jak i aborcji wywołanej przez pracownika służby medycznej. Jest to terminacja ciąży poprzez odessanie płodu lub zarodka z jamy macicy, zwykle w pierwszych 12 tygodniach ciąży. Polska jest jednym z krajów europejskich, w którym obowiązuje restrykcyjne prawo dotyczące aborcji. Aborcja w Polsce jest zezwolona tylko w przypadkach, gdy życie lub stan zdrowia kobiety jest zagrożone lub gdy ciąża była spowodowana gwałtem lub kazirodztwem.

Niestety, obywatelki polski nie w każdej sytuacji mogą wybrać terminację ciąży, dlatego często wybierają zagraniczny wyjazd w celu usunięcia ciąży.

Co grozi kobiecie za usunięcie ciąży za granicą?

W niektórych krajach, takich jak Polska, aborcja jest surowo ograniczona lub całkowicie zabroniona. Jeśli kobieta zdecyduje się na usunięcie ciąży za granicą, gdzie aborcja jest legalna, to zazwyczaj nie grożą jej konsekwencje prawne w kraju zamieszkania. Jeśli powróci do kraju, w którym aborcja jest zabroniona, prawo może nie ścigać jej za dokonanie aborcji.

Zatem co grozi kobiecie za usunięcie ciąży za granicą?
W innych krajach, takich jak Czechy czy Słowacja, aborcja jest legalna i dostępna na żądanie kobiety w określonym okresie ciąży lub na podstawie innych przesłanek. Jeśli kobieta zdecyduje się na usunięcie ciąży w tych krajach, nie grozi jej żadne ryzyko prawne po powrocie do Polski.

Gdzie najczęściej jeżdżą Polki, by dokonać aborcji?

Teraz możemy wykonać terminację ciąży w Polsce, ale jest to bardzo droga i bardzo ryzykowna opcja. Jeśli rozważasz zabieg przerwania ciąży, najlepiej zrobić to w bezpiecznym miejscu – w klinice za granicą w Czechach. Kraj został uznany za jedno z najbezpieczniejszych miejsc do aborcji. Kliniki aborcyjne w Czechach są najlepszymi placówkami, pacjentki od kadry mogą oczekiwać profesjonalnej obsługi. Aborcja w Czechach jest legalna do 12 tygodnia ciąży.

Innym krajem, gdzie można wykonać terminację ciąży to Niemcy. Procedura aborcji zawiera konsultację z psychiatrą oraz od momentu zapłodnienia, nie może minąć więcej niż 12 tygodni. Zabieg odbywa się 3 dni po wykonanej konsultacji, co jest powiązane z zapłaceniem miejsca pobytu na terenie Niemiec lub długiego powrotu do Polski.

Holandia – to miejsce, gdzie znajduje się wiele klinik wykonujących aborcję. Na terenie tego kraju obowiązuje zasada “Pięć dni do namysłu”. Po wykonaniu konsultacji zaczyna się obowiązkowy 5-dniowy okres, podczas którego pacjentka ma czas na przemyślenie własnej decyzji. Jeśli jej nie zmieni – zabieg terminacji ciąży będzie wykonany. Obecnie w Holandii działa 16 klinik usuwających ciążę. Usuwanie ciąży w Holandii jest zdecydowanie droższe niż np. w Czechach, ale zabieg można wykonać nawet do 22 tygodnia ciąży.

Ile kosztuje aborcja za granicą?

Koszt aborcji w poszczególnych krajach prezentuje się następująco:

  • Czechy – 2100 zł
  • Słowacja – 1900 zł
  • Niemcy – około 1000 euro
  • Austria – około 600 euro
  • Holandia – od 1500 do nawet 2000 euro

Wybierając klinikę w Czechach kobiety płacą na miejscu w gotówce, zazwyczaj tego samego dnia wracają do domu. Do kliniki przyjeżdżają w porach porannych, a pełny pobyt w klinice trwa ok. 3 godziny. Na każdym momencie kobieta może zrezygnować bez podawania powodu.

Zadzwoń i umów się na zabieg aborcji!
Ania – 00420 773 526 231

Ile kosztuje aborcja za granicą?

Metody aborcji wykonywane za granicą

Z reguły istnieją dwie metody przerwania ciąży. Jedną z nich jest przyjmowanie tabletek wczesnoporonnych – nie wszędzie jest dostępna. Jest to łatwiejszy sposób, ale niestety nie do końca skuteczny. Natomiast zabieg aborcji w klinice jest wykonywany przez zespół najlepszych lekarzy, z właściwymi kwalifikacjami.

5/5 - (70 głosów)

Może cię zainteresować

Najnowsze wpisy