Natalia
pon - pt 7:00 - 16:00
Ania
pon - pt 8:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 12:00 - 22:00
sob - nd 10:00 - 18:00
Aborcja Czechy » Aborcja próżniowa – czy ten zabieg jest bezpieczny?

Aborcja próżniowa – czy ten zabieg jest bezpieczny?

Aborcja metodą próżniową to proces polegający na usunięciu ciąży w sposób chirurgiczny. Obok aborcji farmakologicznej jest najchętniej stosowaną metodą terminacji niechcianej ciąży. W Czechach aborcja próżniowa jest legalna w sytuacji, gdy jest się jeszcze na wczesnym etapie ciąży - jeśli płód nie przekroczył dwunastego tygodnia ciąży - nie zwlekaj z decyzją. Aborcja próżniowa może być ratunkiem dla kobiet z krajów, na terenie których aborcja nie jest legalna lub trudno dostępna. Jedną z głównych zalet aborcji chirurgicznej jest to, że jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym pod okiem specjalistów, którzy mają na uwadze wszystkie wskazania medyczne, a wcześniej przeprowadzają wywiad i profesjonalnie przygotowują do zabiegu.

Spis treści

Aborcja próżniowa

Aborcja próżniowa jest inwazyjną metodą chirurgiczną


Słowacja i Czechy to państwa, na terenie których metoda próżniowa może zostać wykonana legalnie jedynie do 3 miesięcy od poczęcia – dokładnie do 12 tygodnia ciąży. Należy jednak pamiętać, że jest to metoda, która opiera się na umieszczeniu cienkiej rurki do wnętrza pochwy, a następnie usunięcia zarodka. Warto mieć to na uwadze, przed podjęciem decyzji. Co ważne, nie ma się jednak czym martwić, terminacja próżniowa jest zdecydowanie bardziej bezpieczna, niż ta farmakologiczna.

Zabieg metodą próżniową – w jaki sposób przeprowadzane jest usunięcie ciąży?

Metoda próżniowa to technika chirurgiczna, która polega na rozszerzeniu szyjki macicy, następnie wprowadzana jest rurka do wnętrza macicy. Urządzenie chirurgiczne jest używane do zassania zarodka. Zabieg polega więc na odessaniu zawartości jamy macicy. Ciąża może zostać przerwana dzięki aborcji próżniowej w Czechach, jeśli nie przekroczyła 3 miesiąca trwania.

Zabieg chirurgiczny jest dość szybki – zajmie tylko kilka minut zazwyczaj 5-15 minut. Pacjentka musi być jednak bardzo dobrze przygotowana. Wstępny etap to podanie znieczulenia ogólnego. Czasami zabieg może być również wykonany pod znieczuleniem miejscowym. Kolejnym krokiem – jeśli nie występują przeciwskazania medyczne – rozszerza się szyjkę macicy.

Więcej o tym, jak wygląda aborcja chirurgiczna.

Umów się na zabieg aborcji, zadzwoń jeszcze dziś!
Ania – 00420 773 526 231

Metoda próżniowa – usunięcie ciąży a komfort psychiczny i bezpieczeństwo kobiet

Po wykonanym zabiegu kolejne postępowanie w głównej mierze zależy między innymi od tego, w jakim miejscu przerwano niechcianą ciążę – czy była to placówka podziemie aborcyjne lub też klinika aborcyjna w Czechach. Warto zaznaczyć, że Czechy są aktualnie najczęściej wybieranym kierunkiem, jaki obierają dziewczyny chcące poddać się zabiegowi przerwania ciąży. Część pacjentek zauważa, że zaraz po zakończonej przerwaniu ciąży czują się lżejsze – schodzi z nich stres psychiczny i fizyczny, którego doświadczały podczas podejmowania trudnej dla nich decyzji, przed zabiegiem, jak i w czasie jego trwania.

Istotne jest, że skuteczność metody aborcji mechanicznej jest bardzo wysoka. Co również ważne, dużo bezpieczniejsza niż medyczny zabieg aborcji.

Czego można spodziewać się po zabiegu terminacji ciąży metodą próżniową?

Warto wziąć pod uwagę trzy najważniejsze rzeczy:

Pacjentka nie opuszcza kliniki aborcyjnej zaraz po przerwaniu ciąży. Zostaje pod opieką medyczną w naszej klinice. Czas nadzoru dobierany jest indywidualnie, ale zazwyczaj kobiety zostają po zabiegu około 1-2 godzin.

Kobiety mogą doświadczyć lekkiego krwawienia w pierwszych dniach po zabiegu aborcji. Nie będzie to nic nadzwyczajnego ani powodującego niepokój i możesz się spodziewać, że po czasie ustanie. Po zakończonym zabiegu informujemy, kiedy krwawienie może wzbudzać niepokój i kiedy należy zwrócić się po ewentualną pomoc – skonsultować się z kliniką bądź lekarzem rodzinnym. Czasami krwawienie trwa jeden dzień, ale może również trwać dłużej.

Polskie prawo nie przewiduje ukarania za przerwanie ciąży w kraju, który legalny sposób zezwala na przerwanie ciąży. W związku z tym polki nie ponoszą w takiej sytuacji odpowiedzialności karnej. W związku z tą sytuacją coraz więcej osób postanawia wyjechać za granicę w celu dokonania aborcji, a do najpopularniejszych kierunków należą Czechy, jak i Słowacja.

Dosyć często wybierane jest próżniowe usuwanie ciąży – głównie przez osoby, które w trakcie rozmowy i informacji otrzymanych od specjalistów bądź rodziny dowiadują się, że farmakologiczna aborcja nie jest tak bezpieczna i skuteczna, jak niektóre strony piszą. To również metoda często wybierana przez kobiety, które postanowiły odłożyć decyzję aborcji np. z powodu strachu czy braku dostatecznych informacji. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł na temat aborcji, które przedstawiają rzetelne informacje.

5/5 - (71 głosów)

Może cię zainteresować

Najnowsze wpisy