Natalia
pon - pt 07:00 - 20:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Ania
pon - pt 08:00 - 17:00
Klaudia
pon - pt 08:00 - 22:00
sob - nd 07:00 - 16:00
Aborcja Czechy » Aborcja w Polsce

Aborcja w Polsce

Aborcja w Polsce to temat, który w ostatnich latach stał się źródłem licznych debat i kontrowersji zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym forum. Polska ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw dotyczących przerywania ciąży w Europie, co skutkuje trudnościami i ograniczeniami w dostępie do tego medycznego zabiegu. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej obecnej sytuacji dotyczącej aborcji w Polsce.

Sprawdź nasz wpis, gdzie opisujemy jak wygląda aborcja w Polsce!

Spis treści

Aborcja w Polsce

Prawo aborcyjne w Polsce

Prawo jest niezwykle restrykcyjne i niestety zamiast pomagać, to utrudnia życie Polkom. Prawo aborcyjne w Polsce przeszło zmiany przez decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

Aktualnie w Polsce usunięcie ciąży dopuszczalne jest przez prawo w dwóch wyjątkowych przypadkach:
– ciąża jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
– zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest wynikiem czynu zakazanego (np. kazirodztwo, gwałt).

Sprawdź również, jak wygląda prawo aborcyjne w Europie i na świecie!

Szacuje się, że co roku, przeprowadza się 200 tysięcy nielegalnych aborcji na terenie Polski!

Zakaz aborcji w Polsce

Obecnie istnieje całkowity zakaz aborcji farmakologicznej, jak i chirurgicznej. Kobiety, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji muszą szukać pomocy za granicą, bądź podjąć ryzyko zakupu tabletek online. Tutaj należy wspomnieć, że z reguły sprzedaż jest kierowana przez grupy zorganizowane nastawione na zysk. Warto rozważyć inną metodę usunięcia ciąży. Pamiętaj, że nawet jeśli aborcja na terenie polski jest zakazana, to wizyta w Czechach jest legalna a po powrocie nie czekają żadne konsekwencje prawne!

Co jeśli nie aborcja w Polsce?

Zabieg aborcji na obszarze Polski bardzo rzadko odbywa się w sposób legalny. Często kobiety decydują się na podziemie aborcyjne, które niesie za sobą szereg pomijanych niebezpieczeństw. Nie ma miejsca na zdziwienie, dostęp do zabiegu jest wręcz niemożliwy.

Kobietom w potrzebie pozostają trzy możliwości:

  • Wykorzystać podziemie aborcyjne na terenie Polski,
  • Zakupić tabletki przez internet, zazwyczaj są to substytuty – ostrzegamy!
  • Odwiedzić klinikę aborcyjną za granicą, na przykład w Czechach. W klinice można zdecydować się na aborcję chirurgiczną.


Prawo aborcyjne w Polsce

Aborcja chirurgiczna

Bezpieczny zabieg w klinice aborcyjnej. Cała wizyta w klinice trwa ok. 3 godzin, zabieg trwa średnio 10 minut. Na miejscu są wykonywane wymagane badania. Przerwanie ciąży to zabieg wykonywany w znieczuleniu całkowitym. Dzięki temu rozwiązaniu, pacjentka nie odczuwa bólu. Dodatkowym atutem na korzyść zabiegu jest mniejsze ryzyko powikłań i skutków ubocznych, jak krwawienie, podwyższona temperatura ciała i infekcje. Zabieg ten nie jest zgodny z prawem na terenie Polski.

Więcej o aborcji chirurgicznej przeczytasz tutaj:
Aborcja próżniowa

Aborcja farmakologiczna w Polsce

Czyli usuwanie ciąży z użyciem tabletek wczesnoporonnych. Działanie tabletek wyróżnia się dużymi skurczami, jednak dzięki nim, płód może być wydalony z macicy. Bardzo często po aborcji metodą farmakologiczną należy iść do sprawdzonego ginekologa na przeprowadzenie łyżeczkowania macicy. Jest to ważne, gdyż jeśli tego nie zrobimy, nie wydalone resztki płodu mogą zgnić w macicy. Usuwanie ciąży za pomocą aborcji farmakologicznej nie jest legalne w Polsce.

Więcej o aborcji farmakologicznej przeczytasz tutaj:
Aborcja farmakologiczna

Legalna aborcja w Polsce do którego tygodnia?

Usunięcia ciąży można dokonać do 12 tygodnia, tylko jeśli powstała w wyniku czynu zabronionego, jak gwałt i fakt ten potwierdzony został przez prokuraturę, jak i w przypadku zagrożenia zdrowia kobiety ciężarnej. Szans na aborcję jest więc niewiele, a większość aborcji jest spowodowana wadami rozwijającego się płodu i zagrożeniem stałego upośledzenia.

Nie ryzykuj i umów się na legalny zabieg na terenie Czech.
Ania – 00420 773 526 231

Gdzie i do kiedy można dokonać aborcji?

W Czechach panuje bardzo liberalny system odnośnie usuwania ciąży. Nie występują tutaj żadne przeszkody prawne, jedynie obostrzenie czasowe.

  • Kobieta ciężarna nie ponosi odpowiedzialności karnej za usunięcie ciąży.
  • Polskie prawo karne nie przewiduje karania kobiet, które zdecydowały się na zabieg aborcji na obszarze kraju zezwalającego na legalność zabiegu.
  • Nie jest wymagana wizyta u ginekologa przed przyjazdem do naszej czeskiej kliniki (aborcja Czechy).
Jakie są obecne przepisy dotyczące aborcji w Polsce?

Obecnie aborcja w Polsce jest legalna tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa.

Jakie jest stanowisko społeczeństwa w Polsce wobec aborcji?

Stanowisko Polaków wobec aborcji jest zróżnicowane. Istnieje znaczna grupa osób wspierających ograniczenia w dostępie do aborcji, ale również wiele osób opowiada się za liberalizacją prawa aborcyjnego i prawem kobiet do wyboru.

Jakie są konsekwencje naruszenia prawa aborcyjnego w Polsce?

Naruszenie prawa aborcyjnego w Polsce podlega karze więzienia, zarówno dla osoby przerywającej ciążę, jak i dla osoby wykonującej aborcję.

Czy aborcja jest legalna w innych krajach UE?

Aborcja jest legalna w większości krajów Unii Europejskiej, choć przepisy i dostępność usług aborcyjnych mogą się różnić. Niektóre kraje mają bardziej liberalne przepisy, podczas gdy inne są bardziej restrykcyjne. Dla przykładu, w Czechach, aborcja jest legalna do 12 tygodnia trwania ciąży bez konieczności podania powodu.

5/5 - (111 głosów)

Może Cię zainteresować